| Xeniaa a întrebat:

Cu ce sa ma dau ca sa`mi creasca unghiile repede si sa nu se rupa. ceva facut acasa?

Răspuns Câştigător
| Hikari a răspuns:

Buna Snowwhite! happy
Stii ce folosesc eu acasa pentru ingrijirea unghiilor si cresterea lor?
Fii atenta!winking
Intr-un castron pune apa si sare, apoi amesteca!
Baga mainile in apa si tine-le vreo 10 - 5 minute.
Si mai este o solutie pentru cresterea lor :Ulei de Ricin.
Am auzit ca este bun si pentru ingrijirea parului si cresterea lui dar si pentru ungiii!winking
Sper ca ai inteles si ca raspunsul meu sa iti fie de ajutor!winking
Succes!

9 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu zic sa incerci revalid.este f bun pentru par si unghii.happy

| briquette a răspuns:

Hmmthinking nu stiu nimic facut in casa care ajuta la cresterea unghiilor. Eu folosesc ulei de ricin de 2 ori pe saptamana si il tin 1h-2h apoi imi dau unghiile cu intaritor (este exact ca lacul pentru unghii) si nu mi se mai rup. happy

| alexutza1183 a răspuns:

O solutie ar fi sa ti le tii in jur de 2 minute in ulei cald (cat sa il suporti sa nu te arda), in fiecare zi, si o sa ti se inatreasca.
Iar a doua sa le dai cu lac 2-3 straturi.
Sau poti sa le incerci pe amandoua in acelasi timp, succes!

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Cu nimic, trebuie sa ai calciu in organism, mananca lactate sau ia pastile de calciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt citeva remedii care le-am incercat si eu si ti le recomand:
1.baite la unghii in apa cu sare si cu iod
2.dai unghiile cu suc de lamaie
3.dai unghiile cu iod(nu mai mult de o data pe saptamana)

| marinaforic a răspuns:

Pentru crestere-ulei de ricin
pentru rezistenta-ulei de masline sau zeama de lamaie
le poti aplica cu o pensulahappy

| lavinutzzzzzzzzzzza a răspuns:

Ca sa iti creasca ugiile bagale in ulei ferbinte (cat de cald poti rezista tu) iar ca sa nu se rupa sa fie mereu date cu oja sa cu lac astfel ele se intaresc

| Dianisis a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bun!

| ChocholatePrinces a răspuns:

Pai trebui in permanenta sa ti le dai cu lac sau oja si ca sa nu ti se rupa iei o lamaie si o storci in ulei de masline le incalzestisa o temperatura suportabila si ti unghiile acolo in acel amestec pana se raceste apoi astepti sa se usuce si te speli! eu sper ca te-am ajutat scucces!:*funditabatting eyelashes?big grin