| ORGiGii_1610 a întrebat:

Cum fac sa imi creasca unghiile mai repede fara sa se rupa?
Funda si vot.big grin

Răspuns Câştigător
| 123321998896768 a răspuns:

Http://e-unghii.ro/21-tratamente uite niste tratamente fundita?

6 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
1. Trebuie să le dai o formă potrivită! Unghiile pătrate sunt cele mai frumoase, dar nu sunt deloc rezistente. Ceea ce trebuie să faci tu este să le dai formă de trapez. Adică pileşti vârful drept,dar tai marginile cu o unghieră.(ai mare grijă cum o faci) Taie colţurile unghiilor de fiecare dată când observi că sunt exfoliate.
2. Masează-ţi unghiile cu ulei călduţ 10 minute timp de 7 zile,iar apoi fă asta de vreo 1-2 ori pe săptămână. Chiar merge. Dacă vrei să te convingi, ciupeşte-te înainte să-ţi pui ulei pe unghii,iar apoi ciupeşte-te după vreo 5 minute de stat cu ulei pe unghii. Când fac asta,eu observ diferenţa. Ar trebui să simţi şi tu. Se spune că cel mai bun este uleiul de măsline,dar eu am observat că funcţionează şi uleiul de floarea-soarelui
3. Ca să-ţi crească mai repede ai pute să le ţii în zeamă de lămâie 10 minute în fiecare zi. Ce ai mai putea încerca ar fi să baţi uşor cu unghia în masă,să scrii la calculator sau să cânţi la pian(acest lucru stimulează circulaţia sangvină
4. Ai mare grijă cum te comporţi cu unghiile tale. Ele nu sunt un instrument de desfăcut pachete sau de scărpinat,sunt numai de aspect. Fi atentă cum apuci obiectele(trebuie să te foloseşti doar de buricele degetelor).
5.Încearcă să bei cât mai multă apă(hidratarea e importantă) Ar fi bine să foloseşti şi o cremă hidratantă.
Mult succes! Sper să obţii unghiile lungi pe care ţi le doreşti!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Cumpara ulei de ricin de la farmacii si da-ti pe ele:*
Psa, p.a Funditaa?

| aneta a răspuns:

Foloseste ulei de ricin.Sau exista la oriflame un fel de lac pentru cresterea unghiilorwinking

| SmarandaangelOAIIOO a răspuns:

Poti sa te dai cu oja, pentru ca-ti intareste unghiie. Dupa ce-ti dai cu oja da-teculac, si astepti sa creasca.Eu am o prietena care are unghii lungi si tari parca-s false.

| aliipaulla a răspuns:

`;;]
Si mie mi se rup...
pentru ca nu am calciu.
Da` eu folosesc lamaie si apa intr-un castron.
Si merge :]
Pentru amand0ua variante =:;

| FriendsForever a răspuns:

Nu stiu ce sa faci ca sa iti creasca mai repede. Dar ca sa nu se rupa poti cumpara un intaritor(contine vitamine etc. etc) :*