| AndreeaMabel a întrebat:

Hi girls,am un proiect de facut despre vestimentatie si nu stiu ce sa scriu, aveti idei? Dau Funda!kiss

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai e un subiect pe tema caruia poti vorbi foarte mult, poti incepe prin a explica termenul de vestimentatie si cand a aparut el, apoi poti scrie desore vestimentatia antica( acele rochii de epoca), si tot asa despre vestimentatia diferitelor perioade( ani 70' de ex), apoi poti scrie despre personalitati care au avut o mare influenta in vestimentatie gen Coco Chanele, Christian Dior, Nina Ricci, Givenchy, Paul Poiret etc. De asemenea poti scrie despre marile case de moda.
Sper ca te-am ajutat si succes la proiect!

| AndreeaMabel explică (pentru KellyGreen):

Chiar m-ai ajutat :*

1 răspuns: