| Adinaa28 a întrebat:

Hi girls! Spuneti-mi si mie niste retete de masti pentru par gras. Ceva cu ingrediente naturale. Funda happy

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Pentru parul gras sunt foarte bune mastile cu citrice.
Era una destul de buna cu 2 lingurite zeama de lamaie, 2 lingurite zeama de portocala si 2 lingurite zeama de kiwi. O aplici uniform la baza pielii capului si o lasi sa actioneze 1-2 ore, dupa care te speli normal cu apa calduta.
Alta nu mai stiu, insa stiu cateva trucuri de care trebuie sa tii seama:
- sampoanele impotriva parului gras sunt total neindicate pentru ca ard radacina firului de par
- poti folosi sampoane pentru copii ( au cele mai putine chimicale)
- evita balsamurile de par
- apa foarte calda ingrasa parul
- cand te lipezesti poti strecura putina sare in apa (are efect antisebaceic).

Numai bine!

3 răspunsuri:
| ELY0 a răspuns:

Cu otet, cu zeama d lamaie, cu ceaiuri de musetel, tei etc.

cu frunze de nuc etc... ( cu ce gasesti, ciorba, tocanita, dulciuri laughing,)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt eu fata dar am un raspuns la intrebarea ta:D http://www.divahair.ro/......_frumusete Funda?