| babyloving a întrebat:

Hi! Siropurile facute in casa de fructe cum ar fi de zmeura,capsuni etc., ingrasa?

Răspuns Câştigător
| alezzut a răspuns:

Salut.Siropurile de casa nu ingrasa pentru ca nu au nici un fel de chimicale care sa ingrase sau sa iti distruga corpul. Daca ai pus zahar in vreun sirop trebuie sa il consumi moderat daca nu ai pus nu conteaza cum il consumi. Sper ca te-am ajutat, Funda?

7 răspunsuri:
| kuka a răspuns:

Ingrasa foarte tare pentru ca contin mult zahar, consuma moderat :}

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat au zahar normal ca ingrasa.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Daca in loc de zahar folosesti un inlocuitor, de ex fructoza, nu ingrasa.

| Theaxniz a răspuns:

Nu pentru ca sunt facute in casa numa cele cumparate ingrasa tu nu ai folosit euri si ceva de genu asta

| Cocooos a răspuns:

De obicei in siropurile astea se adauga mult zahar. Daca le consumi in exces desigur ca pot ingrasa. Consuma-le moderat!happy

| barabau99 a răspuns:

Alea facute in casa in special nu ingrasa si ajuta ff mult(Contin vitamine, proteine etc.)Nu ingrasa Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru barabau99):

Proteine, in fructe? laughing