| SORi16 a întrebat:

Hi TPU girls! Am o mare dilema.Parul meu nu sta drept.Va rog frumos sa-mi spuneti niste metode cum il pot indrepta fara sa folosesc placa(caldura). Daca se poate si un tutorial.Multumesc! Fuunditaa

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca sampoane pentu indreptarea parului, au la gliss, gama se numeste Asia Straight.

9 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Uite :* http://www.youtube.com/watch?v=4Ulfh3YTfgU
sau
http://www.youtube.com/watch?v=bf3iKkzUv-A
http://www.youtube.com/watch?v=ZNTHRpTjJfY
Si chiar daca nu folosesti placa dar folosesti foehn-ul, sa iti dai inainte cu protectie pentru caldura :*

| Zuzazozo a răspuns:

Incearca cu o perie si feonu!

| AleXu224 a răspuns:

Cauta aici

| DarkAleka a răspuns:

Buna, cea mai buna varianta este cu feonul cu aer rece si o perie. Cum te intinzi? Bagi peria sub par si incepi sa te piepteni. In paralel cu peria, pui uscatorul si mergi in jos pe suvita. Desi parul nu va iesi la fel ca si cand ai folosi placa, tot o sa arati bine. Eu mai folosesc si ulei de par de la Avon pentru varfuri. Ma dau cu el dupa ce ma spal pe cap. Bafta:*!

| Gabriela105 a răspuns:

Eu am mers la un salon (am parul foarte cret ) si imi doream sa fie drept, m-a dat cu o crema care nu deteriora parul si te tine in jur de o saptamana orice i-ai face, dar nu stiu exact cum se numea, stiu doar ca era de la London. o a doua metoda ar fi sa iti faci un permanent de indreptare, cunosc o fata care are parul cret si si-a facut permanent de indreptare de un an si nu i s-a stricat.

| Maka_Daniel_1994 a răspuns:

Sau ce au spus cei dinaintea mea, sau pur si simplu, daca ai un par destul de ascultator, tragi usor de el- il tii cu o mana mai strans, ca sa nu doara, si cu cealalta tragi in josul lui. Mie in marea majoritate a timpului imi merge.
Daca vrei sa-l indrepti si n-ai chef de baie, il uzi putin cu o perie care sa nu dea volum parului imediat ce-l atinge sau cu mana si, cum spunea cineva pe-aici, il tii intr-o coada. Eventual, daca e foarte neascultator, ii mai pui niste elastice pe lungimea lui. Asta ar fi putin amuzant, dar si eu mai fac asa cand de-abia e spalat si sta umflat in partea mijlocie.

| kaMeLiA2002 a răspuns:

Buna! Dupa ce iti faci baie, piaptana-te pana se usuca, iti va sta foarte drept.Dar atentie! Piaptanal mult dupa du-te la calorifer si da-te cu placa!