| PeAcE a întrebat:

Http://lumeablondelor.ro/......fulit6.jpg

Imi explicati si mie cum se face aceasta coafura? Am parul putin mai scurt, dar aceeasi tunsoare.

PS1: nu trebuie sa fie chiar asa, dar macar cat mai asemanator.

PS2: dau funda cui imi explica cel mai bine(un video ar fi perfect)

1 răspuns:
| YoAnNa a răspuns:

Pai in principiu trebuie sa-ti ondulezi parul, poti si cu ondulatorul, sa ti-l pui pe bigudiuri mici sau sa-ti faci mai multe cocuri mici pe care sa ti-le lasi cateva ore ( cel putin 3-4 ore ) sau sa dormi cu ele... Trebuie sa obti bucle micute... Dupa ti-l tapezi putin si-ti bagi mana prin el si-l ciufulesti putin. Dai cu ceara si fixativ si gata! http://www.youtube.com/watch?v=PwFYWW7p3TU Nu am gasit cel mai potrivit video dar oricum merge. Succes :*!