| Guitarlove a întrebat:

Idei de coafuri inovatoare? laughing Ceva ce merge de scoala? Vai am niste emotii pentru inceperea scolii :-s... si mai e putin frustrated... as putea sa ma machiez... putin dar ceva natural. ma gandeam la un luciu de buze si rimel. dar nu stiu. si idei de coafuri. ca noi avem uniforma. nu putem sa mergem cum vrem noi sad. Multumesc! kiss love struck

Răspuns Câştigător
| crisS a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Rsost2Q8FLk&feature=related
( aici sunt cteva idei pentru aranjarea parului si cred ca se potrivesc foarte bine la scoala )
... si in privinta machiajului te-ai gandit foarte bine ceva natural cu mult farmec va capta mereu atentia persoanelor din jurul tau mai ales ca la scoala nu cred ca va lasa foarte colorate ( la make -up ) :)

26 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

UIte cateva idei de coafuri pentru scoala: http://www.divahair.ro/15-22_ani/6_variante_de_coafuri_rapide_pentru_scoala
SE poarte foarte mult si accesoriile in par si iti poti accesoriza coafura cu niste accesorii originale ce iti vor face frizura deosebita. In privinta machiajului e ok unul natural cu un gloss trasparent si rimel, poate ai putea sa iti conturezi ochii usor cu u creion kohl dar nu tot timpul. Uniforme si eu am la liceu dar nu le poarta nimeni deci mai e o speranta. Daca totusi vor fi impuse le mai poti accesoriza cu bratari, curele esarfe insigne brose. mult succes.

| JustMeFlory a răspuns:

Ceva comod si simplu! Codite, desfacut(intins cu placa), cu o bentita subtirica, coada de cal(tot intins), un coculet simplu.
Cat pentru machiaj...simplu si cat mai natural! Cum ai spus si tu, rimel, luciu de buze si fond de ten(eu una folosesc)
P. S De ce ai emotii? esti boboaca cumva?big grin

| eek a răspuns:

So. dc va faceti atatea probleme.ca vai incepe scoala. ce daca incepe.eu n am nici cel mai mic chef sa incep iar scoala.cand ma gandesc ca iar o sa trebuiasca sa ma trezesc la 6...yawn. abia daca am ochii suficient de deschisi ca sa mi dau cu niste fond de ten e fata.si sa reusesc sa nu mi bag periuta de la rimel in ochi.si mai vrei sa mi fac si parul.ca o clama nu i a ajunge.oh go on va faceti atatea probleme de parc v ati duce la bal.nu la scoala.

| cristina_4037 a răspuns:

La ce liceu esti?

| www a răspuns:

Idee inovatoare:

Deci te razi pe o parte, stanga/dreapta, si pe parul din cealalta parte il tunzi asa:
Partea din fata scurta ( pana in dreptul ochilor) si partea din fata lunga.
Aaa si eventual itit tai niste fire mai scurte si iti faci tepi.

O sa fi foarte cool.winking

| Guitarlove explică:

Nu sunt boboaca laughing trec a 7 a laughing dar tot am emotzii si nu stiu de ce, mai ales ca in clasa mea este baiatul pe care-l plac laughing

| deni a răspuns:

Uite... eu pentru prima zi de scoala iti recomand coafura care mi-a fac eu :

iti prinzi parul intr-o coada de cal cat de sus vrei lasanduti bretonul
iti faci un coc japonez strans bine si
iti tapezi bretonul

o sa iti stea super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ca a mai intrebat cineva si i-am dat cea mai buna idee. Incearca, n-o sa-ti para rau;;)
http://www.TPU.ro/......b-look-ul/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, ar fi indicat sa nu te machezi, potidoar sa te dai cu rimel in asa fel incat sa nu se cun, ma intelegi? parul ti-l poti face in stil francoise;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ideea mea este sa iti faci doaua codite impletite in fata si un accesoriu micut pentru par, luciu de buze, rimel ...ar fi super mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti prinzi parul cu un cleste sa iti stea asa fain ca un coc dar sa stea putin infoiat si la machia te-ai gandit foarte bine un luciu de buze ar fi perfect dar sa nu se vada prea rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si yotrec tot a 7 dar cls mea e mai copilaroasa
pai prindetzi sus o codisa mik si apoi alta care sa o pronzi cu ea e super misto si o sa zica ceilalti ca aiparul mai lung

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut nu cred ca uniforma e asa o problema in vestimentatie de zi cu zi la scoala, stiu ca toate fetele vor sa se defere de celelalte dar poate conteaza interiorul unei fete si pentru colege si pentru colegi din scoala... Va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta ar trebui s t ocupi mai bine de lectii si d invatat
decat d baieti si aranjarea parului, sau s t machiezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deea cred ca ideile pentru coafuri le ai chiar u in mintea ta.trebuie doar sa faci cateva experiente in oglinda si o sa vezi ca o sa iasa ceva...nemaipomenit.smug. app ce lungime de par ai? lung.mediu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te culci cu profesoru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca o uniforma poti sa-ti faci 2 coditze fie impletite fie nu poti sa-ti mai faci si o coada intr-o parte si sa-i ciufulesti varfurile fie poti sa te indrepti si sa-ti pwi o bentitza pe cap astea st parerile mele papa poooop bafta app mah numesc claudia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sint de acord cu uniforma, eu m-am saturat de iea cind eram fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! ar vrea cineva sa devina reprezentant la o firma de bijuterii? daca da add e.biju16@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inta pe youtube si scrie : "bubzbeauty" ...acolo o sa-ti dea diferite coafuri super tare (LOL si eu am acum una de acolo)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingincearca mai multe cuafuri, si vezi ce iti merge bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca va obliga sa purtati o uniforma plictisitoare ca de puscarias eu ti-as sugera macar parul sa ti`l aranjezi si sa arate foarte cool.eu iti sugerez sa ti`l indrepti sau sa iti faci bucle sau sa ti`l creponezi eu asa fac dar noi nu avem uniforma xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sati tai parul pana la umar si sa til filezi tiar sta cool si cat in privinta machiajului este ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astulta cu atentie fato esti o nestitoare. adica uitate si tu pe net.copii din ziua de azi

| lexy08 a răspuns:

Hey de unde esti ca ti-as putea recomanda cateva coaforuri...care stiu ce ar trebui sa faci?