| chocolate_2145 a întrebat:

As vrea sa ma machiez un pic in prima zi de scoalahappysunt in clasa a5a stiu ca nu e prea potrivit dar mi-am luat o bluza tip camasuta(la gat)si jos lejera putin din bumbac cu blugi finuti si adidasi la fel de draguti.cum ar trebui sa ma machiez sa dau impic de culoare tinutei?(blugii albastru spre negru, bluza: gri, adidasii albastru spre negru)vreau un luciu de buze rimel ceva de genul. ceva idei?happydau funda plscrying

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La aceasta varsta esti atat de frumoasa incat n-ai nevoie de nicio corectie.

| ForbiddenLove a răspuns:

Mai bine folosesti un rimel si un luciu de buze!

| mary a răspuns:

Nu e bine sa te machiezi de acum. mai ales ca esti si in clasa a 5-a si ai alti profesori. ce impresie vrei sa le dai? mai bine folosesti un luciu de buze transparent pentru a da un plus de stralucire tenului tau. bafta la scoala!

| ddlovatojbfan a răspuns:

Nu ar trebui sa te machiezi chiar din prima zi pentru ca nu vei da o impresie prea buna, doar un luciu de buze si atat

| roxana_8941 a răspuns:

Si pentru ca orice domnisoara cocheteaza cu make-up-ul inca din tinerete putin roz in obrajori un glos si 2 bucle si vei fi printesa! Nu te chinuii sa te impachetezi in farduri de acum.