| anonim_4396 a întrebat:

M-am spalat pe dinti cu bicarbonat de sodiu, timp de doua saptamani.
Acum mi sa terminat plicul.
Si mi-am cumparat alt plic de bicarbonat de sodiu(insa diferit!)
Se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu e indicat sa te speli zilnic cu bicarbonat.1-2 ori pe saptamana e de ajuns. poti folosi orice bicarbonat alimentar

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu. Bicarbonatul de sodiu este bicarbonat de sodiu, indiferent de ambalaj.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Totusi nu te spala in fiecare zi cu bicarbonat pentru ca risti sa iti distrugi smalul dintilor. Incearca sa te limitezi la trei, patru ori pe saptamana, lasand o zi, doua, intre utilizari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| PeFuga a răspuns:

Nu se intampla nimic daca schimbi brandul, insa nu folosi bicarbonatul de sodiu pentru periaj mai des de 1-2 ori pe saptamana deoarece poate afecta smaltul si gingiile. E bun, insa cu masura.

| GreenVoid a răspuns:

Daca i bicarbonat e bun.

| GreenVoid a răspuns:

Vroiam si eu sa incerc, se vede vreo diferenta?