| didi33 a întrebat:

Ieri m-am spalat pe cap [mi-am facut si o masca cu galbenus de ou si ulei de ricin] si am vazut ca imi cade parul foarte rau.Imi cadea de mult parul, dar ieri am ramas cu foarte mult par in mana.Nu am parul foarte lung, e ceva mai lung decat nivelul umerilor si este rar.Nu ma fac cu placa,ondulator si alte chestii, nu m-am vopsit [aveam de gand sa ma vopsesc la varfuri, dar cu vopsea ce se duce dupa cateva spalari, dar nu m-am vopsit deoarece nu ma lasau parintii].Nu stiu ce sa mai fac...Voi ce parere aveti?[Imi pare rau daca am avut greseli de ortografie, dar sunt foarte speriata].

2 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

Căderea părului se află pe lista problemelor cu care se confruntă foarte multe persoane, atât femei cât şi bărbaţi. Ea poate avea o serie de cauze, atât externe organismului, cât şi interne, iar netratată la timp poate avea consecinţe grave atât din punct de vedere fizic, cât şi psihic.Complexele bioactive Procapil şi Biocapigen acţionează sinergic pentru eliminarea cauzelor care atrofiază rădăcina firului şi inhibă formarea de noi foliculi piloşi. Prin îmbunătăţirea metabolismului celular se activează creşterea părului şi se întăreşte şi rădăcina firelor existente. ( http://farmec.ro/produse/produse-la-promotie/sampon-anticadere-76.html)

| KisSYoUBabY a răspuns:

Buna si eu am avut problema ta si am plecat la farmacie, farmacista mi-a recomandat samponul alpecin este impotriva caderii parului si pentru cresterea lui. eu de cand folosesc nu mai am problema asta sper ca te-am ajutat cu ceva big grin

sau este metoda si cu usturoiul masand parul, intareste radacina firului de par... Multa bafta si sper sa scapi si tu de problema asta.