| lacri a întrebat:

Am si eu problema, imi cade parul, chiar foarte mult! M`am vopsit di n august pana acum de 3 ori, doar cu vopsea Palette, pentru ca era singura cu care nu`mi cadea parul, dar acum cade. Vreau par lung. Ce sa fac? Mersi.

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Pai de 3 ori din august si pana acum e prea mult. Logic ca daca te vopseai o sg data nu iti cadea niciun fir dar gandeste-te ca tu te-ai vopsit de 3 ori in aceeasi luna. Oricum faptul e consumat.Stiu un tratament care da cy adevarat rezultate, insa are un mic mare inconvenient...mirosul.Deci, daca tu si cei din jurul tau sunt dispusi sa indure, citeste mai departe.Ai nevoie de urmatoarele ingrediente:
-2 lingurite de ulei de ricin
-un galbenus de ou
-o fiola de calciu
-o fiola de vit. E
-o capatana de usturoi
-o lingurita de petrol.
Ingredientele nu sunt scumpe, uleiul e vreo 1, 5lei, fiolele si mai putin.Usturoiul se curata, se zdrobeste si se da printr-o sita, si apoi se amesteca cu celelalte ingrediente.
Fa acest tratament o data sau maxim de 2 ori pe saptamana.Iti spun ca da rezultate pentru. ca l-a incercat si mama si a fost de un mare ajutor.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Renunță pentru moment la vopsit.
O mască hidratantă cu ulei de ricin și o consultație la dermatologie.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Scuze...am omis chestia asta cu gazul...cam 40 de minute se sta cu masca, maxim o ora.

| αℓγήα ツ a răspuns:

3 picaturi de ulei volatil de cimbru;
3 picaturi de ulei volatil de levantica;
3 picaturi de ulei volatil de rozmarin;
3 picaturi de ulei volatil de lemn de cedru;
1/8 cana de ulei de seminte de struguri;
1/8 cana de ulei de jojoba.

Mod de preparare

Amesteca toate ingredientele. Acopera-ti perna cu un prosop vechi, pe care nu il mai folosesti. In fiecare noapte, inainte de culcare, aplica pe zonele scalpului afectate de caderea parului cateva picaturi din acest amestec, masand cu delicatete scalpul timp de 3-5 minute. Depoziteaza amestecul intr-o sticluta ermetic inchisa. Mixtura nu este pentru uz intern. Evita contactul cu ochii.

uite : http://frumusete.ele.ro/Tratemente_impotriva_caderii_parului_--a156.html
good luck :)

| piciuk a răspuns:

Paaaii. cum sa-ti zic eu sa nu te superi? ce draq ai avut in cap cand te-ai vopsit de 3 ori in o luna? eu ma vopsesc de 3 ori pe an si tu intr-o luna.nu te-ai gandit ca la un moment dat o sa ramai cu el in mana? sincer imi pare rau pentru tine, dar ti-ai facut-o cu mana ta, mai tunde-te din cand in cand, asta daca vrei ca parul tau sa se bazeze pe crestere, nu pe intretinerea varfurilor uscate.cred ca pana sa te vopsesti data viitoare mai lasi sa treaca vreo 7-8 luni.ca deja te-ai vopsit pentru tot anul :*:*:* bafta si ai grija ce faci cu parul tau, pentru ca daca nu ai un par ingrijit toata imaginea ta e stricata