| kanajambe a întrebat:

Imi cade foarte tare parul de vreun an de zile, si s-a rarit mult. am incercat si chelstop de la farmacie, stiu ca suna amuzant. nu stiu ce va functiona sa stiu ce sa incerc.Va rog help mai hair!

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti spun o reteta pe care mi-a recomandat-o medicul de familie si pe care am verificat-o si eu. Un gabenus de ou, 2-3 linguri (depinde cat de lung ai parul) de ulei de masline sau ricin, o fiola de gerovital si una de vitamina A uleioasa. Gerovitalul si vitamina A se gasesc la farmacie. O data pe saptamana se da tot parul cu o pensula (si radacinile si varfurile), cu aceasta masca si se sta cu ea pe par cam o ora. Apoi se spala parul cu sampon din abundenta.Se poate face si de doua ori pe saptamana, asta in functie de cat de repede ti-se ingrasa parul.

| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

| saria a răspuns:

Cati ani ai? ce stil de viata ai, banuiesc ca stresant.cum stai cu alimentatia.in fine sunt multi factori.totusi e nu iti recomand sa aplici nimic pe par,nu incerca sa repari din afara,incearca sa repari din interior,de la radacina spre varf. poti cauta ceva pastile la magazinele naturiste,pe net,etc (eu am cuparat din it,de la erboristerie niste pastile culoarea maro pentru intarirea unghiilor),auleo si nu stiam de ce parul meu era tot mai des,mai rezistent,citesc prospectul,era si pentru par,nu era destul ca eu aveam parul des,acum este si mai des, in orice caz erau destul de ieftine, aproximativ 7 euro,tratament pentru o luna, iar rezultatul super, si acum dupa 4 ani il vad,parul des,rezistent,numai permanentul si decolorarea il linisteste pentru un timp, dar cand creste, radacina este beton.stiu ca cineva folosea Revalid Hair Tonic,nu stiu cum e,dar informeaza te,asta iti recomand eu,sa repari din interior,cu alimente, lichide, pastile.succes

| ImNotPerfect a răspuns:

Daca ai marar usucai floare(cred ca asta e)sifa un ceai dupa aia pui in ceai miere de albine pentru. a fi mai dulce si bea-l dupa 2 luni vei vedea rezultatul ptimistbig grin

| ExistaMosCraciun a răspuns:

O fi si de la stres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa stiu daca porit shapca?