| Allexandraaa a întrebat:

Heiii^. Folosesc de un an si jumatate placa. Pana acum.thinking 3 luni. nu foloseam nici un fel de protectie care sa nu imi arda parul cand il intindeam. A fost bine primele luni. Apoi au aparut consecintele:
-trebuie sa imi tund parul la 2 luni maxim pentru ca este f f despicat
-nu are deloc luciu. nici culoarea nu mai e la fel... e o culoarea stearsa si parul e electrizatstraight face si este aspru.
-imi cade foarte tare. s-a rarit mult. cade mult cand il piaptan. cade mult cand il spal.cade mult cand il usuc. cade si iar cadecrying(.
CE SA FAC?! am incercat cu ulei de masline dar numai o luna...intr-adevar il simteam mai moala dar nimic altceva. am respectat prea putin tratamentul? Mi-am cumparat si ser de la gerovital.care intr-adevar il face muult mai moale si este foarte bine pentru ca nu mai cade chiar in halu' ala.Alte sfaturi va rog?sadAm decis ca saptamana viitoare sa ma tund si sa tai cat de mult pot din el. faza e ca il am doar putin mai jos de umeri... in rest nu mai stiu. Funda.

Răspuns Câştigător
| valevale a răspuns:

Buna alexa, aaa...cred ca ar trebui sa consultzi un expert si vezi ce iti recomanda. contra caderii parului iti recomand regivero.REGIVERO este un tratament intensiv pentru stoparea caderii parului. Este îmbogăţit cu extracte de alge marine şi cheratina:

•limitează caderea parului;
•normalizeaza ciclul de viata al parului
•stimuleaza circulatia la nivelul radacinii parului;
•fortifica si stabilizeaza echilibrul fiziologic al firului de par
nu l-am folosit eu insami dar rezultatele se vad pe verisoara mhea care are cam aceleasi probleme.ai grija de tine:X

6 răspunsuri:
| Bernoullie a răspuns:

Eu foloseam un ulei de la Kallos inainte sa ma dau cu placa si nu e ff stricat. Lungimea parului meu e de vreo 50 cm si trebuie sa ma tund 1 data pe an 10 cm, iar parul e ca nou. AAa si sampon folosesc de la Gliss pentru varfuri despicate(galben) si da roade.

| Bernoullie a răspuns:

Eu foloseam un ulei de la Kallos innainte sa ma dau cu placa si nu e ff stricat. Lungimea parului meu e de vreo 50 cm si trb sa ma tund 1 data pe an 10 cm,iar parul e ca nou. AAa si sampon folosesc de la Gliss pentru varfuri despicate(galben) si da roade.

| Dee0tzaA a răspuns:

Sa nu te mai intinzi cu placa.si daca chiar vrei sa til intinzi.mai bine intedel cu peria daca stii si ai suficienta rabdare.
Incearca un tratament cu keratina lichida, tunde-l cat de mult poti.o sa vezi ca pe masura ce creste va reveni la aceeasi culoare si va fi din nou fin. Altceva nu mai prea ai ce face...
sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| Allexandraaa explică:

Celtul@. in primul rand n-am "Facebook". Si nici nu-mi trebuie. in al doilea rand nu cred ca e problema ta ce fac eu. Si nu ti-am dat doar eu stupid. Ti-au dat mai multi. Din asta iti poti da seama ca asa -zisa ta " duma" e una expirata. Pe TPU iti faci cont ca sa dai raspunsuri bune. Nu "dume" si raspunsuri botjocoritoare.winking