| alina_7563 a întrebat:

Help imi cade foarte tare parul, ce sa fac? am incercat multe retete dar nici una nu ma ajutat...imi da cineva un sfat...

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Evita stresul, ia pastile gen revalid, aplica gaz pe par sau usturoi la radacina.pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, http://camelcutza.blogspot.com/. xoxo

kratos
| kratos a răspuns:

Foloseste tratamentul de la Vichy ca da rezultate sau cu asa ceva http://www.kaboo.ro/......000ml.htm! La multi a dat rezultate bune.

| adika a răspuns:

Foloseste un sampon de la Favisan, cel pentru cresterea parului, il gasesti in Plafar, e aprox 12 ron plus:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| franceska a răspuns:

Gandeste-te intai de cat timp nu te-ai tuns... daca au trecut 3 luni atunci du-te si tunde-te caderiile parului apar atunci cand el e despicat, degradat, nu ai grija de el prin balsam sau masca pentru par, si mai ales daca folosesti foarte des aparatul de intins parul...si in plus asta vine si de la alimentatie...iti ataca parul daca nu mananci sanatos.sunt multe motive dar tu trebuie sa stii cum ai procedat pana acum cu parul tau.

| vidiuta a răspuns:

E normal sa iti cada pana la 100 de fire de par pe zi...

| DeDe_8338 a răspuns:

La fiecare spalare a parului, dupa ultima limpezire clateste parul cu ceai de mesteacan.

| baby_4263 a răspuns:

Alina, numai incerca tot ce iti zic altii...numai incerca tratamentele lor... poate la ei au dat roade, dar nu aveti acelasi tip de par si scalp.Mai bine te duci direct la un doctor specializat pentru siguranta ta.Bafta!