| MaryMaria333 a întrebat:

Îmi doresc sa îmi pun piercing în buza pe mijloc si in ambele sprâncene cate unul. Totuși nu știu cu care sa încep prima dată, cu cele din sprâncene sau ăla din buza? Plus de asta îmi este cam frica sa nu se infecteze si sa ma nenorocească. Sau de durere... Vă dați seama.
Cum as putea sa ma pregătesc fizic si emoțional?
Cu care credeți ca ar fi mai ok sa încep? Bineînțeles că la salon am sa ma duc, nu risc sa imi fac singură acasă

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu faci din aur (minim 18 karate), atunci fii pregatita de infectii, rupere si alte dureri accidentale".

| MaryMaria333 explică (pentru Bula):

Neaparat din aur? Nu as avea chef sa îmi topesc ce mai am prin bijuterii pentru un piercing laughing Eventual deala medicinal vrei sa zici

| Bula a răspuns (pentru MaryMaria333):

Aurul este singurul metal care nu oxideaza nici de la umiditatea corpului uman.
Restul este norocul si chinul fiecaru/eia.

| MskDesign a răspuns:

Presupun ca esti fetiscana sau doamna! Nu am mai intrat de foarte multi ani pe aici, si daca chiar vrei sa fi-i sexy, un piercing la buric, ar fi fatal pentru baieti sau domni.

| MaryMaria333 explică (pentru MskDesign):

Iti dai seama chiar de la nume ce sunt )) Nimeni altcineva decât o tipă de 20 de ani la care nu ii plac alea in buric și nici nu mi'aș pune doar ca sa ademenesc baieti. Eu sunt în mare parte mai băiețoasă.

| MskDesign a răspuns (pentru MaryMaria333):

K girl! Din punctul meu de vedere, piercing-ul la buricul femeilor, este ceva super. Cand vad femei cu 50000 de cercei peste toata fata, nu imi aduce decat aminte de cireada de vaci, de la bunica mea de la tara! Singurele locuri, pentru asa ceva, este buricul si pasa! Spun asta, pentru ca intimitatea trebuie sa fie placuta, si doar in intimitate!

| MihaiSpeedster a răspuns:

Nu contează. Caută cremă lidocaină, ca să anesteziezi un pic zona

| MaryMaria333 explică (pentru MihaiSpeedster):

Da dar la salon ca acasă nu ma pricep sa îmi fac singura. Și tare mi sa nu apară complicații

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru MaryMaria333):

Da, tati, la salon. Caută cremă cu lidocaină sau benzocaină, care sunt amestetice locale, și da pe piele unde vei face gaura, cu 30 min înainte. Poate au ăia de la salon. Astea sunt anestetice de suprafață, deci când va trece inelul ăla sau ce kisda mă-si e, prin țesutul de sub piele tot are să te doară, dar mai puțin. Nu am piercing, dar am folosit la un moment dat lidocaină pentru niște găureli prin piele.

| anonymous6777 a răspuns:

Opinia mea e cel din buza dar oricum o sa ajungi sa le faci pe toate, ai timp