| Commapoint a întrebat:

Bună.Vreau să-mi fac un pierce in buza acasa.Am cautat pe net si peste tot "o sa se infecteze","o sa doara,nu-ti fa" am vazut pe youtube multi oameni care-si fac usor si rapid piercing-ul si nu au nimic.Daca folosesc cele necesare, risc sa ma infectez? Imi doresc mult sa-mi fac unul. Fundă

2 răspunsuri:
| Gugeanu_Iuliana_1992 a răspuns:

Nu-ti recomand asa ceva sincer. Oricum se poate intampla sa mearga ceva rau, chiar si bagat la salon. Dar totusi este mai mic riscu. O faza vazuta la un prieten. pierce bagat in buza exact cum vrei tu toata chestia facuta acasa. Peste 1 saptamana aprox i s-a infectat si nu l-a mai putut scoate afara pana nu si-a taiat buza-n 2 cu lama. Yep n-am chef sa-ti spun povesti din burta doar ce-am vazut eu. Dar nu-i ceva recomandat. Daca totusi te roade : Ac de branula si spirt la-ndemana ( pe langa cele anestezice ) Plus ca la un cabinet privat costa cativa zeci de lei deci nu cred ca merita sa te risti degeaba si sa risti sa faci o infectie nasoala cu care sa te chinui mult timp deci sper sa aud ca nu ti-ai facut asa ceva pe fata sau macar ca l-ai facut intr-un abinet specializat!

| Commapoint explică (pentru Gugeanu_Iuliana_1992):

Okay.Mi-am facut si nu s-a intamplat absolut nimic si nici nu a durutrolling on the floor.Si raspunsul asta e copiat ^^