| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de cineva adica e o atractie foarte mare intre noi doi stiu ca si eu il atrag chestia e ca el e mai mare si noi nu prea vorbim (ca-s mai timida) aproape deloc dar se uita ore in sir la mine si cand mai uit si eu la el intoarce capul. ce inseamna asta?
El crede ca il urasc...pentru ca la inceput nu imi placea de el si il ignoram iar el alerga dupa mine si acum eu il plac mai mult cum sa flirtez cu el? ca sa-l fac sa fie fericit? eu stiu ca inca ma place
De el sunt atrase si 3 din prietenele mele care se baga singure in seama si simt cateodata ca il pierd chiar daca el rade pe moment stiu ca apoi revine inapoi la mine dar cred ca se simte rau pe moment. ce atitudine sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Zâmbește-i de fiecare dată când îi întâlnești privirea. Arată-i astfel că există acel ceva acolo.
Nu poți știi că el crede că îl urăști. Dacă ar ști asta, probabil nu s-ar uita la tine ore în șir.
Zâmbește-i, pentru că așa îi arăți că vrei să vă cunoașteți mai mult.
Lasă-l pe el să facă primul pas, dacă e mai mare ca tine. Iar atunci când îl face, nu te grăbi să-i răspunzi.
Cu siguranță este și el emoționat și nu prea știe ce să facă. Și are nevoie de un semn de la tine că poate acționa, că poate să vină mai aproape, că poate să vorbească cu tine.
De aceea e bine să-i zâmbești. Dar sincer.

4 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Dupa cum ai spus mai sus pari a fi un copil de clasa a 3 a.

| SadRomance a răspuns:

Buna! Pai in primul rand, esti micuta, iar iubirea e o responsabilitate mare, nu uita asta. Nu cauta dragoste, mai bine ocupa-te de scoala, pentru ca persoana de langa tine sa te aprecieze si sa te considere o fata desteapta. Baieti sunt multi.
happy Take care!

| SadRomance a răspuns:

Pai nu stiu ce sa-ti mai spunwinking
Poate esti mai matura ca mine si poti sa-ti dai seama singurabatting eyelashes
take care.

| Maiconteazanumele a răspuns:

Fa-ti curaj si du-te si vorbeste cu el si zi daca te place