| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de cineva adica e o atractie foarte mare intre noi doi stiu ca si eu il atrag chestia e ca el e mai mare si noi nu prea vorbim (ca-s mai timida) aproape deloc dar se uita ore in sir la mine si cand mai uit si eu la el intoarce capul. ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| crinutza88 a răspuns:

Baga-l in seama fara sa ii spui ca iti place de el daca de asta iti e rusine, cauta un pretext ca sa faceti schimb de id-uri sau nr de tel si poate dupa ce va imprieteniti un pic o sa ai curaj sa ii spui ca il placi sau si mai bine poate o sa iti spuna el inainte.

4 răspunsuri:
| Gabriella_8999 a răspuns:

Inseamna ca te place MULT,doar ca se teme sa-l refuzi,chiar si faptul ca e mai mare ar fi un motiv.Sper sa aiba curajul sa incerce sa afle ce simti fata de el,SAU sa gasesti un mod sa-i dai de inteles ca si tu il placi,asta asa sa prinda curaj. Daca va place-ti amandoi de ce sa pierdeti timpul visand,cand chiar puteti fi impreuna si sa va face-ti amandoi clipele mult mai placute. Daca o alta fata va avea mai mult curaj, nu ar fi pacat sa ramaneti cu gandul CE AR FI FOST DACA? INCEARCA, dragostea e frumoasa.

| XxRoyalxX a răspuns:

Ca te place si ca ii este rusine sa spuna si in primul rand iubirea n-are varsta si cand o sa te placa si el nu o sa mai conteze iti garantez!

| CristiB93 a răspuns:

Pai este evident ca te place dar poate si el este timid si nu are curaj sa iti spuna daca zici ca exista o atractie intre voi mai bine fa tu primul pas si spune-i sau daca nu ai curaj spune-i la o prietena de-a ta sa-i spuna lui ca il placi si tu si poate va face el primul pas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar putea ca lui sa-i placa, printe altele, si timiditatea asta a ta.asa ca lasa-l in pace si ai rabdare sa faca el primul pas.si incearca sa nu mai pari atat de "interesata" de el.asta o sa-l faca si mai curios, o sa-l provoace si mai mult, si o sa-i dea si lui ceva emotii.nu-i bine ca pentru el sa para totul prea usor.se spune despre noi ca e "intr-un fel" cand parem enigmatici.ei bine,la voi,fetele,e bine sa fie putina..."pasivitate", indiferenta, ceva de genul asta. sper sa te ajute ce-am zis.mersi anticipat pentru funda!(glumesc).