| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de cineva adica e o atractie foarte mare intre noi doi stiu ca si eu il atrag chestia e ca el e mai mare si noi nu prea vorbim (ca-s mai timida) aproape deloc dar se uita ore in sir la mine si cand mai uit si eu la el intoarce capul. ce inseamna asta?

El crede ca il urasc...pentru ca la inceput nu imi placea de el si il ignoram iar el alerga dupa mine si acum eu il plac mai mult cum sa flirtez cu el? ca sa-l fac sa fie fericit? eu stiu ca inca ma place
De el sunt atrase si 3 din prietenele mele care se baga singure in seama si simt cateodata ca il pierd chiar daca el rade pe moment stiu ca apoi revine inapoi la mine dar cred ca se simte rau pe moment. ce atitudine sa folosesc?
Azi a intrat de 2 ori in clasa mea a spus 3 vorbe la toata clasa apoi s-a uitat in ochii mei eu blocata el blocat serios nu stiam ce sa-i spun planuiam sa zambesc la el a fost o idee buna din niste sfaturi anterioare de pe TPU (adica de la voi) dar nu am putut zambi pur si simplu mi-a luat respiratia

Răspuns Câştigător
| CloseToYou a răspuns:

Cand ti-am citit intrebarea am avut,, fluturasi in stomac"hee hee...Si asta pentru ca acelasi lucru mi s-a intamplat si mie.Si ce ai povestit tu aici chiar pare o poveste de dragoste sincera.Cel mai bun lucru pe care cred eu ca ar trebui sa-l faci e sa incerci sa-ti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el.Dar,tinand cont ca ai zis ca esti,, mai timida'', poate ar trebui sa ii arati ca il placi.Priveste-l si tu, iar cand se uita la tine incearca sa iti lasi privirea putin in pamant si sa zambesti.E un mic truc dragut care zice un fel de:imi placi dar n-am curajul sa ti-o spun.Ar mai exista si varianta prietenilor care sa-i transmita...dar eu sincer n-as recomanda asta.Imi pare impersonal, ar trebui sa fiti doar doua persoane implicate in asta.Si stai linistita, sunt sigura ca daca te place cu adevarat va incerca el sa vorbeasca cu tinehappyTu doar da-i niste mici semne(dar cat de cat evidente)ca il placi:X

Muuult succes!^.^

1 răspuns:
| LiviuAlan a răspuns:

Spune-i ca-l placi!