| racuirina a întrebat:

Îmi place mult parul cret asa ca il impletesc in fiecare seara ( de 1 luna).De dimineata mi-l desfac si mi-l dau cu fixativ APROAPE în fiecare zi. Când imi pastram parul meu natural drept nu avem probleme cu caderea parului, dar de 2 saptamani am observat ca imi cade din ce in ce mai mult par. Împletirea zilnica sau dat-ul cu fixativ aproape in fiecare zi imi faceparul sa cada? ( tin sa mentionez ca in fiecare seara mi-l spal cu apa ( fara shampon) cu sampin ma spal odata la 3-5 zile)

Răspuns Câştigător
| mariaa100 a răspuns:

Da, cel mai probabil cade din cauza fixativului folosit zilnic. Te-as sfatui sa nu mai folosesti deloc fixativul.

2 răspunsuri:
| MaryMaria333 a răspuns:

Ii normal sa iti cada fire pentru a creste altele noi in loc. Ele nu traiesc cat traiesti tu laughing Ce ai facut asta facem si eu si era ok toata treaba( doar ca nu tinea) acum am mai avansat de folosesc ondulatorul. Teai gandit ca iti mai cade si de la stres?
+sa nu te tragi de el mai ales daca ii incalcit ca iti slabeste radacina si pica. Niciodata! Umblape cat se poate incet cu el.
Deci si prin urmare.....stai linistita, caderea parului e ceva firesc! Smile happy

| xMAG a răspuns:

Spălate odată pe săptămâna pe cap