| purplepanther a întrebat:

m-am decis sa-mi las parul lung si am mare grija de el ma spal aproape in fiecare zi si totusi imi cade parul...sadnu stiu de ce m-am saturat cum pot sa impiedic caderea parului? cel mai bun raspuns funda!happy

Răspuns Câştigător
| iamdark a răspuns:

Spala-ti parul de 2 ori pe saptamana, spalatul zilnic o sa il ingrase si o sa produca o cadere masiva. uleiul de ricin e cel mai recomandat si pentru cresterea rapida, dar si pentru stoparea caderii.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce faci tu în fiecare zi? Îl speli?
Și spălatul zilnic duce la îngrășare, cădere, ruperea firelor de păr, asta nu știai?
Apa dură distruge pelicula de keratină care este protectoare.
În consecință, pui câteva picături de ulei de ricin în șampon, înainte de folosire îl agiți bine, te speli în mod obișnuit, balsam, îl limpezești foarte bine. Și tăiatul vârfurilor la 2-3 luni stimulează creșterea.
Auzi ce face ea, zilnic? Se spală pe păr,... asta din lipsă de preocupare!
Pa, pa.

| purplepanther explică (pentru Legiuitoarea):

Dwa ...merci de fapt raspunsul tau e cel mai bun dar ai rasp prea tarziuhappy :*multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu spalatul favorizeaza caderea, produsele folosite. Mie imi cadea parul in exces cand foloseam samponul pentru caderea parului de la gerovital. Si daca ti se ingrase nu-l lasa nespalat, va cadea mai mult.

| LivingLouder a răspuns:

Poti sa cauti in farmacie shampoane pentru cresterea sau caderea parului sa poti sau http://www.nanogen.ro/? gclid=CJ6NpqzDsbkCFcKR3godAE0AHw si nu iti mai pieptana parul cu peria doar cu piaptanul

| purplepanther explică:

Mda.poate pentru tine, doar atragi atentia da nu in sens pozitiv! ar trebui sa te schimbi tuwinkingnu eu crede-ma

| Akaishaa a răspuns:

Gaz! E cel mai bun, il face si moale, iti creste mai repede blabla, multe beneficii.Incearca,e cam 16 lei litrul

| purplepanther explică (pentru Akaishaa):

Gaz...da ce sunt eu butelie? miroase de la o posta!

| Ownagee a răspuns:

Spectral.DNC este un tratament revolutionar impotriva caderii parului, care stopeaza caderea si sustine cresterea il foloseste sora mea si functioneaza foarte bine chiar da rezultate uluitoare, sper ca ti'am fost de ajutorhappy

| ANDA13SALON a răspuns:

Buna!
Spalatul zilnic pe cap nu este o solutie pentru caderea parului! In cele mai multe din cazuri, sebumm-ul chiar ajuta la cresterea parului - la farmacie sau la plafar vei gasi sampoanele naturiste fie de la gerovital fie de la alta firma -sunt de mai multe feluri : anti-cadere, impotriva matretii, pentru stralucire... foloseste de fiecare data cand te speli un sampon din astea, alterneaza-le. o sa iti prinda bine si o masca de par, un balsam aplicat chiar si la radacini. Succes!

| Alex_Kage_1993 a răspuns:

Incearca pentru 7 zile tratamentul asta :Mască din ulei de măsline şi gălbenuş de ou
Un tratament foarte eficient împotriva căderii părului este cel format din două linguri de ulei de măsline, un gălbenuş de ou şi câteva picături de lămâie. Masca formată se aplică pe păr (se masează scalpul) şi se lasă 40-50 de minute să acţioneze. Este indicat să-ţi acoperi părul cu un prosop. După, se şamponează şi se dă părul cu balsam.

| purplepanther explică (pentru Alex_Kage_1993):

Multumesc am sa incerc si astawinking