| afrodita3333 a întrebat:

Imi poate face vreun rau pielii crema BB cream de la GARNIERE? Ma demachiez in fiecare seara,folosesc crema hidratanta, am 17 aniwinking

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Stai linistita nu iti va face nici un rau.

| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă n-ai nevoie de ea, mai bine n-o folosi. E mai mult pe post de fond de ten cu acoperire slabă decât pentru cremă hidratantă. Degeaba te demachiezi, în timpul zilei oricum îţi intră în piele toate chestiile ce le conţine. Din nou, nu folosi chestii de genul decât dacă ai nevoie.

| BiancaE a răspuns:

Daca nu ai nevoie de o acoperiere prea mare BB cream-ul e ok. Este doar o crema nuantatoare si nu un fond de ten, deci nu ar fi probleme. Ideea este sa o folosesti daca ai nevoie sa acoperi ceva, pentru ca daca ai tenul curat nu vad motive sa il incarci si mai mult. Eu am folosit-o si mi se pare ca lasa tenul catifelat si cu un aspect placut. Atata timp cat te demachezi corespunzator si seara si dimineata nu ar trebui sa fie o porblema, ba din contra. E bine ca are si spf si ajuta la protejarea fetei importiva razelor UV, lucru foarte important. Eu am un ten destul de sensibil si aceasta crema si-a facut treaba pentru mine.happy