| Deniiiiiiiiiiii a întrebat:

Stiu ca fondul de ten imbatraneste pielea,dar la fel e si cu BB cream? nu stiu daca imbatraneste sau nu.o folosesc in fiecare zi, iar seara ma demachiez.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

BB Cream nu e fond de ten, este doar o crema nuantatoare, deci nu acopera nimic ci doar uniformizeaza tenul si nu imbatraneste pielea.O poti folosi linistita in fiecare zi ca si fondul de ten de altfel dar nu uita ca inainte de culcare trebuie sa scapi de orice urma de machiar si sa-ti curati porii pentru ca peste noapte pielea secreta mult sebum.Foloseste un gel de curatare potrivit tenului tau dimineata si seara, iar daca ai tenul gras foloseste si lotiune tonica dupa aceea pentru improspatare.