| noName_8681 a întrebat:

Este rau ca folosesc fond de ten aproape in fiecare zi. Nu folosesc mult, si inainte folosesc si o crema hidratanta. Am unele pete mici pe fata (cand am fost mai mica m-am ars). Acum petele sunt destul de mici... dar totusi se vad. Ma demachiez seara si folosesc un fond de ten de calitate. oare e rau ca il folosesc aproape filnic?
P. s. am 19 ani...

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Nu are nimic.Fondul de ten nu dauneaza cat timp e de calitate si e aplicat in modul corect.Din cate imi zici tu cred ca stii cum sa il aplici in modul corect si mai ales e important ca tii o igiena, adica demachierea care este procesul cel mai important, pentru ca fara acestea risti sa te gasesti cu o superba acnee.Deci eu cred ca nu iti dauneazahappy

6 răspunsuri:
| Cella a răspuns:

Umm incearca sa iti iei altul, alta gama, e posibil sa faci alergie incearca. daca nu poti oricand sa faci o vizita la dermatolog

| tpuu a răspuns:

Ceau.
Si eu folosesc fond de ten [ am 14 ani]. Pentru o perioada am zis sa renunt la el. Dar sti tu, cum suntem noi fetele :-s, Avem problemele cu cosurile, cu punctele negre, si majoritatea fetelor in acelasi caz ca al tau.
La varsta da de 19 ani [La multi ani big grin], nu este ceva rau. acum esti o domnisoara si trebuie sa te aranjezi si tu, ca orice fata.
Dar parerea mea, este ca sa nu te mai machiezi asa de zilnic, nu face bine tenului, chiar daca este de calitate.Da-ti cu fond de ten ocazional, sau cand intr-o zi iesi la plimbare si la fata nu arati bine.kiss.
Succes :*

| dandelion a răspuns:

Nu e cam bine să-l folosesti zilnic. Îmbătrîneste tenul. Păi decizia e a ta. Eu spre exemplu aproape deloc nu mă machiez. Numai la ocazii sau pur si simplu cînd am dispoziție.

| SabinaRsT a răspuns:

Daca e de calitate nu este niciun fel de problema, si daca te si demachezi seara este si mai bine.

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Nu e asa rau, dar cu masura. Totusi, daca nu iesi sau daca nu te intalnesti cu amici sau de genul nu folosi asa mult.Sau aplica doar pe pete. Incearca totusi sa nu folosesti chiar asa des pentru ca esti tanara si... nu ai nevoie asa mult.

| PeStraziGoale a răspuns:

Daca folosesti un fond de ten de buna calitate si te demachezi corect, nu are ce sa ti se inample.dar sa folosesti si crema hidratanta e ff buna