| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o crema hidratanta pentru fata? Precizez ca am ten gras, cu puncte negre. Nu doresc sa fie anti-imbatranire, ceva pentru adolescenti.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai tenul gras e bine in general sa nu folosesti crema de fata deoarece inrautatesti situatia. Incearca totusi, e una de la Avene pentru ten gras cu imperfectiuni. Nu stiu exact cum ii zice dar du-te la farmacie si intreaba si o sa o stie sigur.

| anonimaalee29 a răspuns (pentru Adry05):

Daca tenul gras are exces de sebum nu inseamna ca este si hidratat. De 3 ori pe zi ma dau cu masti de curatare si dupa ce ma dau cu acestea am mereu tenul foarte uscat.

| Adry05 a răspuns (pentru anonimaalee29):

Masti de 3 ori pe zi?! Da nu e normal deloc, tu ai citit ce scrie pe mastile alea? de maxim 2 ori pe saptaman. Sau hai fie 3-4 daca ai tenul mai problematic, dar cum faci tu e exagerat

| Alfred0703 a răspuns:

Eu folosesc IVAPUR crema matifianta. Este undeva la 60 de lei. Si eu am tenul gras si mai folosesc niste creme pentru acnee si acestea imi usca tenul.

| wonderwoman123 a răspuns:

Clinique Mosture Surge Concentre (cea cu pompita). E sub forma de gel, intra repede in ten si hidrateaza ff bine. Nu are alcool sau parfum. E in jur a 150 de lei, o gasesti la sephora si pe mine m-a tinut un an, si am folosit doar crema aia de 2 ori pe zi.

| Taniaalexandra a răspuns:

La Roche Posay Effaclar H este o cremă foarte buna pentru un ten gras, e strict pentru hidratare. Eu am cumpărat-o la recomandarea dermatologului si sunt foarte multumita de ea.