| Roxanna_2038 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi pentru a ma ajuta sa nu imi mai rod unghiile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un lac, nu mai stiu cum se numeste dar are codita aurie, de la gros la subtire.
Lacul acesta este foarte amar si iti zic ca nu o sa mai vrei sa le mai " gusti ".

xoxo, didi

13 răspunsuri:
| NinaY a răspuns:

Poi.eu am scapat de asta dandu'le cu oja. daca le rozi cand sunt aranjate, nu iti va placea cum arata, si nu o vei mai face laughing
Incearca...:*
Sper ca te'am ajutatt!

Deeyu`.

| dublud a răspuns:

Invartetile outin in urechi.laughing
Ceara e absolut scarboasa si amara.
laughing O sa vezi ca nu le mai atingi.laughing
Stiu ca e funny dar mergehappy

| Shawty a răspuns:

Infasoarele in plasturi sau scoci (cand est acasa mai bine pui scoci) sau pune-ti manusi.Succes.Funda?

| facebook01 a răspuns:

Taietile si incearca sa iti amintesti ca nu trebuie sa te stapanesti pe tine

| paulpaul25 a răspuns:

Pune otrava pe ele!laughing am glumit.Nu stiu incearca sa mesteci guma tot timpu, sau sa fumezilaughing)

| iuliutzza a răspuns:

Pai sa le lasi in pace adica sa nu le mai rozi si cand iti cresc le tai cu unghiera big grin sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| Gabi1335 a răspuns:

Pui ceva pe ele nu stiu ce ceva aramr la gust sau acru si cand vei roade vei simti un gust oribil

| mihaela0205 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Vreau si eu raspunsuri. plz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci si eu am avut cam aceiasi problema dar am incetat sa le mai rod cand am vazut inghiile colegelor mele si atunci am zis ca voi incerca si eu sa nu le mai rod. Prima data mi-a fost putin mai greu, apoi cand am vazut ce frumoase sunt cand cresc mi-au fost prea dragi sa le tai sau sa le mai rodhappy mereu le faceam cu lac si cresteau foarte repede si nu mai erau as de moi. Iti recomand sa te dai cu un lac rezistent si cu un gust putin amar. Sper ca ti-am fost de folos:*

| JLShadow a răspuns:

Ia un elastic, pune-l pe incheietura maini si de fiecare data cand iti vine sa iti rozi unghiile tragi de elastic si iti aduc aminte ca nu e bine ce faciwinking la ineput o sa fie greu dar asa am rezolvat-o si eu

| DoarEU_8714 a răspuns:

laughing Pai se vede ca nu ai vointa. da-ti (sau pune-o pe mama ta) cu ceva amar sau iute pe unghii. Cam intr-o luna sau chiar o saptamana te vindeci. Eu m-am vindecat prin propria-mi vointa.

| rOxi_6094 a răspuns:

Si eu mi-am ros unghiile pana acum un an si ceva.nu cred ca iti trebuie sfaturi gen:da-le cu nu stiu ce solutie.trebuie sa iti propui tu sa nu ti le mai rozi.eu am zis: gata de azi nu imi mai rod unghiile si nu mi le-am mai ros.sau cauta sa ai mainile preocupate cu altceva.inceatca si se le dai mereu cu lac sau oja pentru ca daca le vezi frumoase si ingrijite nu iti mai vine sa le rozi.