| nOnAmE_6909 a întrebat:

am si eu o problema mi se rup unghiile ff des...nu stiu as dori ceva sfaturi...ma puteti ajuta? cel mai bun rasp. primeste funda:d:p

2 răspunsuri:
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! Cat de mari sunt unghiile tale? Sau de ce nu folosesti unghii false, sunt mai okwinking ca poti face diverse pe eele si decat atunci cand faci mancare sau ajuti la facut mancare sa iti rupi o unghie si tipi ca in gaura de sarpe plangand cu lacrimi de crocodil, mai degraba lasa-le mici dar nici mici, cele in limita securitatii adica sa nu ti se rupa dess. pui acestea false. Si pune mana si consuma vitamine.ai lipsa in corp de vitamine de ziici ca se rup repede unghiile.

| Scriiitoare a răspuns:

Daca se rup des inseamna ca nu ai calciu si vitamine. ia si tu cateva si cumpara de la farmacie intaritor de unghii (ar trebui sa fie 5-6 lei)