| Yuki24 a întrebat:

Imi puteti recomanda o dieta si niste exercitii fizice care sa ma ajute sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Bună Yuki, de când lumea, cel mai bun exercițiu posibil care-ți pune în miscare peste 500 de mușchi. Nu știu vârsta ta greutatea și înălțimea dar ar fi bine să începi alergări pe traseu ușor(drept) 1-5kilometri. De mâncat mănâncă 3 mese normale pline pe zi, sau 5-6 lejere. Cu plăcerehappy

2 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Cel mai bun exercițiu este înotul. Dacă ai cum să-l practici măcar 2 ore pe săptămână, poți renunța lejer la orice alt tip de sală.
Înotul stimulează toți mușchii din corp și ajută și organele interne. În plus, pielea are de câștigat și ea.

Cât privește alimentația, evită pe cât posibil tot ce este prăjit, de la omlete și paneuri la patiserie și prăjituri.

| Emmadinlego a răspuns:

Yuki asculta la mine zumba/aerobic si remediinaturiste.ro
Tevor ajuta sa slabesti foarte usor eu la 40 de ani am avut 99 kg si am ajuns la 50 hai pa ne vedem la zumba la viva sport sector 4 Dominica ora 19