| 1233214 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa slabesc,( inaltime:167cm si 76 kg), De la inceputul vacantei am luat in greutate ( aveam 67 kg). Imi puteti spune o dieta sau niste exercitii fizice care sa ma ajute sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| Deni0401 a răspuns:

In niciun caz sa nu te abții de la mancare, trebuie sa mananci dar incearca sa fie mancarea cat mai sănătoasă, mai putina paine si fara dulciuri. Poti sa alergi spre seara pe afara cam 30 de minute 15 dupa faci o pauza si iar 15 minute de alergare, iar cand ajungi acasa daca vrei poti sa faci cateva abdomene.In timp ar trebui sa fie ok, nu trebuie sa fie o dieta ci sa-ti schimbi modul de viata. happy

2 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Alergi. Papi mai puțin. Nu dulciurele, ciocolata, cola.

| Daria1998 a răspuns:

Incearca sa eviti mancarurile ce contin carbohidrati precum :paste, paine, fainoase si bauturile carbogazoase, mananca fructe ce nu sunt bogate in apa si incearca sa te hidratezi corespunzator pentru a elimina "toxinele" si ce este in plus. la inaltimea ta, trebuie sa ai maxim 55kg.