| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda o freza pentru par ondulat...asa pana la umar?

3 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

O modalitate de aranjare a parului foarte simpla, care permite evidentierea lungimii lui, dar ofera si lejeritatea necesara pe timp de vara. Piaptana parul intr-o parte, netezeste-l cu un balsam fara clatire. Daca doresti mai mult volum, piaptana-l mai intai cu capul in jos, si apoi intr-o parte. Prinde-l cu un elastic de par in coada de cal, cat mai intr-o parte. Infasoara elasticul o singura data, iar a doua oara cand bagi parul in bucla elasticului nu trece tot parul prin bucla. Lasa marginile in sus si foloseste un fixativ pentru a stabili varfurile in pozitia dorita.

| JackieSue a răspuns:

Si eu am parul ondulat, dar mi-l fac cu placa.:d

Pai spune-i femeii aleia care tunde sa-ti dea o forma la par ...ca se descurca ea sau in scari ti-ar sta foarte bine cu par ondulat:d.
Oricum gasesti pe acolo poze cu tunsori:p.

Bafta,
rebecca

| alexam a răspuns:

Freza? ( asa zic baietii! ) Femeile isi aranjeaza parul, sau si-l coafeaza! Ai uitat sa precizezi daca esti baiat sau fata, daca e normal sau f. des? Ce culoare are? Eu sunt femeie, am 26 de ani, parul ondulat, saten inchis, si pana la umeri, destul de des. Acum il am tuns in trepte, filat, si mai in toamna o sa imi fac un,, bob,, big grin