| Sufletel92 a întrebat:

Imi puteti recomanda o vopsea de par care sa nu "arda" foarte tare parul?:d
Al meu e cam deteriorat. Ce sa-i fac? Vreau totusi sa il vopsesc.

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Foloseste [nuantator]deocamdata pina se regenereza.nu are amoniac si poti obtine o culoare frumoasa pentru un timp mai scurt. este un fel de sampon care se trece in 10 spalari. o poti folosi mai des farasa ti arda parul alege culoarea pe care o doresti [ sunt la diferite firme Kallos. loncolor.palette ] bafta sper ca ti am fost de ajutor

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Pai in primul rand hidrateaza`l in exces
foloseste ceva natural dar si un garnier sau un nivea pentru reparare
sau un sioss-sampon si balsam-ajuta crede`ma

gandeste`te pana la urma e parul tau nu trebuie sa iil ign ca si cum ar fi al altcuiva
taie`ti varfurile, si hidrateaza`l!

aasa si daca e vorba de vopsea folosescte una fara amoniacwinking in orice caz NU DECOLORANT -pur si simplu decoloreaza, distruge melanina din firul de par... ea e cea care da nuanta paruluiwinking

multa bafta
:X

| katala a răspuns:

Incearca Hena (sau Henna- nu mai stiu exact); e facuta din plante macinate pana devin pulbere. Naturala 100%

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Incearca Casting Creme Gloss de la L'Oreal, este o crema coloranta fara amoniac. Poate nu-ti mai ataca pielea capului.

| hessa a răspuns:

Incearca Casting creme gloss de la L'Oreal Paris nu are amoniac deci nu ataca parul. Eu din asta folosesc si sunt destul de multumitahappy bye:*