| mispis a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc blond dar nu stiu ce vopsea sa cumpar, una cat mai buna, sa iasa culoarea si sa nu-mi arda parul(macar nu prea tare). Sugestii, sfaturi... orice e binevenit(in afara de raspunsuri in batjocura). Si inca ceva:eu sunt un saten deschis. Ce culoare va iesi daca folosesc direct vopsea, fara sa-l decolorez?

3 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Recomand syoss, eu m-am vopsit blonda cu syoss si mi-a iesit ce vroiam. am incercat si l`oreal si mi-a distrus culoarea parului, mi-a iesit un cacaniu in dungi scuza-mi expresia... si mie mi-a fost recomandata tot l`oreal pe TPU si mare greseala am facut. am dat si 40 si ceva de lei pe ea. pe cand syoss este in jur de 15 lei.

| GoldDust a răspuns:

Eu iti recomand "L'oreal casting creme gloss" dar sansele sunt oricum prea mici sa iti iasa blondsad ...se deschide un pic, ce-i drept, dar nici vorba de culoarea pe care o vrei tu.
Ca sa nu-ti strici parul cu tot felul de solutii (Perhidrolul este un oxidant atat de puternic incat poate usca, subtia sau rupe firul de par. De asemenea frumusetea si elasticitatea parului au de suferit.), ai putea sa folosesti radacina de rubarbar (Se pune la fiert un litru de apa si patru linguri de radacina de rubarbar taiate marunt, timp de 20 de minute. Dupa cateva ore (cat a stat la macerat), se strecoara, iar infuzia se foloseste la clatitul podoabei capilare. Plantele medicinale se gasesc la Plafar si ii pot aduce stralucire, catifelare si o nuanta frumoasa, dar sanatoasa parului tau.) Asa obtii rezultatul dorit si iti mentii parul sanatoswinking

Vazandu-ti poza, iti pot zice ca ti-ar sta foarte bine big grin

| NickiMinaj a răspuns:

Nu te vopsi singura! straight face Macar prima data du-te la un specialist.