| InVisible99 a întrebat:

Buna,

Un fond de ten bun ce-mi puteti recomanda?
Ms, dau funda happy

Răspuns Câştigător
| AnneMarie27 a răspuns:

Fondul de ten este foarte important pentru noi, fetele.o marca buna ar fi Revlon am auzit ca, costa in jur de 70 lei[da ..cam scump]Dar poti incerca Make Up For Ever, il poti gasi in revista de la oriflame..Sau unul bun este Luxe care este 40 de lei [parca asa]Este in revista de la Avon. Sunt cam scumpe acestea dar sunt si bune:*Dupa ce iti alegi unul acegeti genul de ten:*Daca te'am ajutat funditapuppy dog eyes:*!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fondul de ten se alege în funcție de tipul de ten pe care îl ai.
Poate fi unul pe bază de apă cu rol de hrănire sau unul calmant, unul care să acopere și să reziste multe ore, unul cu factor de protecție, etc.
Pa, pa.

| InVisible99 explică (pentru Legiuitoarea):

Stiu,dar ma refeream la o marca ceva...ms oricum de raspuns happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Găsești unul foarte bun la Oriflame, Beauty Studio Artist, inclusiv baza de machiaj din aceași gamă.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Inceraca miracle teint de la lancome, este super super bun si merita.

| chels95 a răspuns:

Maybelline Dream Satin Liquid(e putin uleios dar se vede frumos), Revlon Colourstay, Astor Perfect Stay

| Zulicious a răspuns:

Fondul de la Maybeline. Am incercat multe, dar acesta s-a dovedit a fi cel mai bun, cu cele mai multe calitati. Iar pretul este undeva intre 40-50 de lei.

| Kasia a răspuns:

Revlon-Colorstay
Vichy-Dermablend

| dianainsta01 a răspuns:

Fondul de la Maybeline, este foarte bun! Costa in jur de 40 lei, dar merita...

| slowswag a răspuns:

Miss sporty

| Paoo a răspuns:

Maybeline.

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Poti apela la Giordani Gold (il poti gasi la oriflame eu il folosec si sunt multumita) sau Maybeline

| PISIPISI14 a răspuns:

Lady,s 50-60 lei

| Frutella a răspuns:

Buna! Iti recomand fondul de ten Mary Kay, din categoria TimeWise, care este de 2 feluri: matifiant (pentru tenul mixt/gras) si iluminator (pentru cel normal/uscat). Costa 60 de lei si isi merita toti banii. Ai o varietate de nuante din care sa alegi, nu se vede ca o masca, uniformizeaza culoarea si are o putere de acoperire mare, insa lasa pielea sa respire. Sper sa iti gasesti fondul de ten potrivit. Bafta!

| IoanaDia a răspuns:

Eu iti recomand un fond de ten care sa fie mat.Maybeline,Revlon sau Oriflame.