| Buffyo a întrebat:

Imi puteti spune ce sa fac cu mustata mea? Sunt fata si am ceva par, dar nu vreau sa ma fac cu ceara sau cu aparatul. Am incercat cu apa oxigenata s-o colorez, dar n-a mers. O idee ar fi cea cu laserul, dar nu vreau, iar cu vopsitul, e o prostie, cu lamaia n-am incercat, iar cu penseta nu vreau. Ce imi puteti recomanda?

5 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Pai o idee ar fi să te faci cu cremă specială pentru mustaţă. Nici nu te doare. Eu un timp m-am făcut cremă si e chiar foarte bună. Găsesti şi la Avon, şi nici nu e scumpă.
Pa, pa wave

| Madayna a răspuns:

Incearca crema depilatoare.

| Tzukushi a răspuns:

Sunt benzi de la vicy. foarte simplu

te astept pe acest site despre beauty http://www.sfaturilemariei.com/

| Bogdanovici24 a răspuns:

Ce-a mai usoara metoda...cu ceara.De ce sa te complici cu laserul si cu alte fel si fel de bazaconii care poate nici nu au efect?! Bafta!

| elenanaely a răspuns:

Poti sa incerci benzi de ceara, sunt speciale pentru mustata, doare foarte putin, iar daca nu vrei poti sa incerci crema depilatoare, cea mai buna este cea pentru piele sensibila, ai grija insa sa nu o lasi mai mult de 5 minute si sa nu te speli cu sapun deoarece se va produce o reactie chimica intre cele doua care pot cauza arsuri, demachiaza-te cu lotiune demachinta si dupa ce te-ai epilat aplica o crema, eu folosesc crema de galbenele pentru a diminua roseata. Multa bafta!