| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.sunt fata, am 13 ani si am mustata pentru ca sunt brunetasad. si am incercat totul:mi-am luat-o cu penseta, dar dupa aceea imi crestea mai repede si mai neagra, mi-am dat-o cu apa oxigenata dar nu a mers. m-am gandit sas mi-o iau cu crema, dar dupa aceea nu stiu daca va creste mai repede sau neagra.va rog ajutati-masad. este bine sa o iau cu crema?sad

8 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

App de ultima ta intrebare:

"Poi am crema depilatoare normala de la farmec. E buna?"

Stiu crema!
Si eu am folosit-o de cateva ori. happy
E OK, dar nu pentru mustata!
Deoarece ea indeparteaza parul doar de la suprafata, precum lama de ras, nu si radacina ( precum benzile depilatoare)

Asa ca nu o folosi pentru mustata!
In nici un caz!

Stiu despre ce vorbesc, vara mea se pricepe la din astea happy
Si m-a invatat si pe mine happy

| ginamagheru a răspuns:

Mama nu ma lasa cu benzisad

| ginamagheru a răspuns:

Pai eu am crema depilatoare normala de la farmec. e buna?big grin

| xSequel a răspuns:

Salut! Nu este bine sa-ti tai mustata deoarece iti va creste mai mare.Nici macar epilatorul nu este bun, pentru mustata si pentru picioare deoarece iti va creste mare parul. Eventual daca vrei chiar asa de mult sa scapi ia-ti un epilator rade-ti mustata si binenteles cum am scris mai sus o sa-ti creasca mai mare mustata dar fate in fiecare zi cu el(alta solutie nu cred ca mai exista).

| KaTtY a răspuns:

Benzile epilatoare sunt bune

| Ella_7974 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema si am apelat la benzi depilatoare pentru fata. Dupa prima folosire intr-adevar a fost mai mare, dar dupa a doua oara nu. Daca te hotarasti sa folosesti benzi, ai grija sa ai pielea uscata cand le aplici pe piele, ca altfel te poti alege cu iritatii (ca mine laughing ). Bafta!

| roxaa_5485 a răspuns:

Nu ti-o mai lua cu penseta
Exista in magazine crema special pentru asta dar ustura
Verisoara mea si-a luat dar ustura... Dupa ce iti dai cu ea in pachet iti da o crema pentru nu a te irita si pentru a nu te mai usturahappy

Ceara in schimb te tine pana la o luna si, cu timpul, se slabeste si radacina firelor de par.
Cea mai delicata metoda este cea cu crema, nu rareste firele de par in schimb ceara rareste si slabeste radacinahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca cu benzi epilatoare mici de la veet sau, ma rog exista o gramada si nu sunt scumpe, adica in jur de 13-14 lei, eu le folosesc si tin cam o saptamana dar crede-ma ca se ia foarte bine