| ioniiiiiM a întrebat:

Imi puteti spune niste masti pentru tenul gras?

funda

Răspuns Câştigător
| EmaEmax a răspuns:

# Curata doua mere si amesteca-le cu o lingura de miere. Lasa sa actioneze 20 de minute dupa care spala fata cu apa din abundenta;
# Aplica pe fata o rosie foarte bine coapta, iar dupa 20 de minute o poti indeparta cu apa;
# Amesteca doua linguri de tarate cu o lingurita de drojdie, o lingurita de suc de lamaie si o lingura de apa. Maseaza-ti fata cu aceasta pasta in special in zona nasului si a barbiei si evita zona ochilor. Lasa 1-2 minute sa actioneze, dupa care spala cu apa calduta;
# Amesteca o jumatate de lamaie cu o jumatate de pahar cu faina de ovaz si un albus de ou batut spuma. Aplica aceasta compozitie pe fata si dupa ce se usuca, indeparteaz-o cu apa calda.

2 răspunsuri:
| Ezyo a răspuns:

Pentru aceasta masca ai nevoie de:
1 / 2 castravete, 1 albus de ou, 1 lingurita suc de lamaie, 1 lingurita menta uscata.
Amesteci ingredientele intr-un blender, apoi introduci la frigider 10 minute. Aplici amestecul pe fata, lasi 15 minute dupa care clatesti cu apa fierbinte si apoi cu apa rece.