| katherine09 a întrebat:

Imi puteti spune niste produse bune pentru varfurile despicate? In afara de foarfeca.

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Daca vrei ceva bun dar costisitor incearca asta http://www.profesionalcosmetics.ro/......icate.html

sau asta http://www.haircare.ro/......icate.html

Iar daca vrei ceva mai ieftin de la Gerovital Plant- ser pentru varfuri despicate.

Dar cel mai bine ar fi sa mergi la frizerie si sa zici ca vrei sa iti ia doar putin din varfuri! Si atunci o sa fie bine ca nu iti taie din lungime, iar acele varfuri cresc repede la loc si dupa asta sa folosesti aceste produse pentru a evita despicarea lor. Eu asa fac mereu si merge! Bafta!

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

NU inteleg de ce tuturor le e frica sa isi taie varfurile. NIci macar nu se vede deoarece nu iti ia din lungime parului. Varfurile se taie de obicei pentru. a juta parul sa creasca mai repede. Eu Iti recomand sa iti tai varfurile pentru. ca nu o sa se vada. Poti incerca si sampoane speciale pentru. varfuri despicate cum ar fi gliss pentru. varfuri despicate sau daca gasesi garnier cu lapte de vanile si pulpa de papaya( e un sampon foarte bun dar nu cred ca o sa il gasesti prea usor), insa aceste sampoane isi fac efectul o perioada scurta de timp iar apoi poti face orice pentru. ca o sa ajungi la concluzia ca tot foarfeca te scapa de problema.

| Diabolique a răspuns:

Din păcate aia este singura soluție reală dacă vrei să scapi de vârfurile despicare.
Totuși, pentru a le ascunde și pentru a da iluzia unui păr sănătos, îți recomand serul pentru vârfuri deteriorate de la Avon http://www.avon-shop.ro/......-390.html. Întradevăr părul va arăta foarte bine, însă nu uita că pentru a scăpa cu adevărat de problemă, trebuie să tai răul de la rădăcină!
Succes și numai bine!

| kitishor a răspuns:

Exista un spray happy
Daca nu, atunci poti sa iti tai varfurile, dar FOARTE PUTIN, exact pana unde nu se mai despicaa.

Funda happy?

| Ice*Queen a răspuns:

Masti hidratante pe care sa le aplici inainte de a te spala, realizate acasa din ulei de cocos, ulei de masline, ulei de migdale dulci. Dupa ce aplici samponul poti folosi si o masca profesionala(eu am de la Revlon) + balsam. Inainte sa te usuci cu foenul, pulverizeaza pe parul umed spray-ul de la Gerovital pentru varfuri despicate. Iar daca iti intinzi parul, foloseste si o protectie termica(eu am de la Schwarzkopf-OSiS Flatline)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De varfurile odata despicate nu scapi decat daca le tunzi.Cu diferite tratamente poti imbunatati aspectul parului(fie el si despicat)si sa previi despicarea lui, nu sa rezolvi complet problema.Pentru a preveni despicarea firului de par, aplica pe toata lungimea parului ulei de masline(de preferat)sau de ricin si lasa-l sa actioneze minimum 1 ora,dupa care spala-te pe cap cu sampon, de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas)si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana pana la obtinerea rezultatelor dorite, dupa care fa tratamentul de doua ori pe luna.