| Zimm a întrebat:

Imi puteti spune va rog care este echivalentul marimii 17 americana (US) la adidasii Adidas? Ultima pereche mi-am cumparat-o de pe un site american si acum vreau sa imi caut pe un site din Romania, dar nu stiu exact cat este laughing

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai verifica odata, nu cred ca exista marimea 17 in US

| SkyPilot a răspuns:

53. esti sigur ca ai 17? La cum arati in poza nu as crede ca ai asa labe de crocodil.
http://www.statman.info/conversions/mens_shoes.html

| Zimm explică (pentru SkyPilot):

laughing da, sunt sigur ca am 17 happy am 2, 10 inaltime, se explica big grin

| Danzell a răspuns:

Marimea 17 nu cred ca e. cea mai mare este 15si1/2 la fete, si 14 la baieti care e echivalentul marimii 48si1/2. adica aproape 30cm
probabil sunt gresite marimile.

masoara-ti talpa si poti gasi pe net conversia dintre cm si marimea in EU /US