| picsssie a întrebat:

Imi sunt` aspre mainile, din ce cauza credeti? ce sa folosesc? Funda + voot :* Rasquss raPidd` :X.

13 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Mie mi se aspresc mainile din cauza prafului.Foloseste o crema pentru maini.

| Emanuellaa a răspuns:

Buna! Probabil ca mainile iti sunt aspre pentru ca te-ai dat pe barile de la locul de joaca sau fiindca ai spalat vasele. Nu stiu,gandeste-te la ce activitati ai facut in ultima vreme care implica frecare. Ca remediu,poti folosi intr-un castron sa pui ulei de masline in care iti inmoi mainile timp de cinci minute. Ai auzit de crema apidermin? Te poti da si cu ea,dar nu in cantitati excesive! O alta solutie ar fi uleiul sau crema de la Dove pentru funduletele bebelusilor, care le pastreaza pielea fina, fara iritatii si neteda. Sper sa functioneze! Mult succes!

| z0z0x a răspuns:

Ai stat prea mult cu ele in apa.thinking chestii din astea happy
Foloseste crema pentru maini hidratanta, eu folosesc de la Niveawinking

| greeneyesforever25 a răspuns:

Poate e de la vant, da-te cu crema de maini in fiecare zi si iti va trece.

| Alinutaaaalina a răspuns:

Nu pot sa-ti spun exact de la ce anume iti sunt aspre mainile, dar foloseste crema de galbenele sau crema cu jojoba.Sunt foarte bune amandoua, sa te dai de 3, 4 ori pe zi.

| deyna10 a răspuns:

Fii atenta ca e tare si te ajuta, si in fiecare zii tres te dai cu ea deci cumperi o sticluta de '''glicerina citrica pentru. maini'' si in cateva saptamana, trece big grin

| TheAdmiston a răspuns:

Poti folosi "NIVEA BABY" contine lipide omega 6 se foloseste pentru: maini, fata, picioare; piele uscata eu o folosesc e buna.Dar la tine e altceva. cred ca nu ai suficienta vitamina a sau d du-te la doctor e cel mai bun sfat!

| Andreea_7542 a răspuns:

Fiindca nu te hidratezi bine sau de la frig si vant incearca uleiul de argan pentru asta www.uleideargan.com 40 de lei merita si il poti folosii si pentru fata intra si vezi acolo detalii fiindca si eu am aceeasi problema cu mainile

| blackfire a răspuns:

Buna.Nu ot sa iti sp exact de ce iti sunt aspre mainile dar te poti da cu crema nivea sau cu sapunul dove...

| nicola90 a răspuns:

Cauta pe la farmacii pe oriunde intrebi farmacista daca are crema pentru maini uscate mai cauti prin farmacie... gasesti tu

| ady16_1430 a răspuns:

Incearca crema de maini...

| ady16_1430 a răspuns:

Incearca crema de maini!

| Ridima_9296 a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bun