| LizaGirl a întrebat:

Am 13 ani ai am mainile uscate si aspre, cu ce as putea sa-mi dau pe maini? Creme pentru maini folosesc, dar tot aspre sunt dupa 5 minute. Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca nu merge cu crema, incearca ulei de masline sau si mai bine de argan. Te dai si dupa 20 de minute te speli sau ideal ar fi sa il lasi toata noaptea pe piele, si sa dormi cu manusi de bumbac.

| Fatamuntilor a răspuns:

Incearca cremele pe baza de glicerina.

| untu a răspuns:

Sa te speli cu sapunul,, DOVE"! Foarte bun, spala si hidrateaza pielea mainii! Sau puteti folosi crema,, FARMEC" sau,, DOVE" crema speciala pentru maini care se gaseste la farmacie!

| 01rukia01 a răspuns:

Mda...si eu pateam asa da cred ca aveam cam 11 ani imi dadeam cu tot ce apucam si la fel dupa 5 min gata
da cea mai buna e nivea nu te mai chinui cu altceva

| VitalyDeMarco a răspuns:

Ai nevoie de Calciu. La fel patesc si eu! Am inceput sa iau Calciu si Omega 3 am vazut o imbunatatire substantiala si nu renunta la creme.

| agathapurple a răspuns:

In primul rand hidrateaza.te! Poti folosi toate cremele posibile, daca nu te hidratezi nu vor avea efect decat de scurta durata.

| A2895 a răspuns:

In timpul noptii foloseste o crema pentru piele foarte uscata. Pune-o in strat mai gros si pune-ti manusi.

| Lola2013 a răspuns:

Crema de la Bioderma este foarte buna.si eu am aceeasi problema iarna, dar aceasta crema e foarte buna

| xVouge a răspuns:

Buna!
Foloseste crema pentru maini cu glicerina. Hraneste si catifeleaza. E foarte buna!
Si eu o folosesc si am rezultate bune

| clau17dia a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.am folosit zilnic o crema de la garnier pentru maini uscate si crapate.e un adevarat elixir.acum mi s-a terminat, dar o sa o cumpar din nou.o gasesti in carrefour, real, etc...
este in jur de 15 lei.
http://www.garnier.ro/......04-big.png