| dixatroie a întrebat:

In aprilie 2020 aveam parul pana la ureche si l-am decolorat. Pana in prezent, l-am mai vopsit odata blond deschis si de 2 ori saten (odata aluna iar ultima data saten mediu). Ultima data m-am vopsit in 4 ianuarie 2021, iar acum as vrea sa merg pe ceva deschis cat mai spre alb. Se poate asa ceva? As vrea sa am culoarea asta de par pe finalul lui august, ca fapt divers. Urmeaza sa merg la coafor sa intreb, dar pana atunci poate ma ajutati voi sa imi fac o idee?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca ai pus vopsea satena inseamna ca trebuie sa te decapezi (adica sa folosesti decapant ca sa scapi de vopsea) si apoi daca va mai fi nevoie poti baga si decolorant (daca vrei o nuanta de blond).
Daca pui acum direct decolorant o sa te alegi cu nuante de rosu si portocaliu si va fi greu sa scapi de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate dar va trebui să stai mult cu decolorantul în cap și o să ți se cam prăjească părul.