| maricica003 a întrebat:

In cit timp alergatul da rezultate(la slabire) si care ar fi kilometrajul potrivit ca sa slabesti cit de putin(si felul de alergat)?

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Depinde foarte mult de varsta, grautate, inaltime si viteza cu care fugi. Ideea este sa aduci pulsul in pragul de ardere de grasimi, dar asta depinde de cele enumerate mai sus. Eu am 26 de ani, 75 de kg si 189 cm si pragul meu pentru ardere de grasimi este de 120-140 de batai pe minut. (Desi eu il tin mai sus, facand asta pentru rezistenta).
Intreaba un antrenor de fitness sau sport (eventual un antrenor la o sala) si iti calculeaza el valorile.
Succeswinking

1 răspuns:
| potzo a răspuns:

Nu este o regula si, daca ai ajuns sa pui intrebarea asta inseamna ca nu stii, de fapt, ca nu trebuie sa alergi ca sa slabesti ci sa te educi in asa fel incat sa ai o viata sanatoasa, echilibrata.

Daca o iei matematic o sa iti dea ca trebuie sa alergi 200 de km in continuu ca sa pierzi 4 kg - bineinteles ca vei fi murit de mult timp happy