| cristinuta01 a întrebat:

In legatura cu parul. este pentru prima dat acand ma vopsesc si vreau sa folosesc o vopsea fara amoniac. am culoarea parului saten inchis si vreau sa imi fac un ciocolatiu ceva mai deschis. am incercat cu garnier fara amoniac dar nu s. a cunoscut deloc... ce culoare sa folosesc sau ce marca ca sa imi deschisa culoarea parului. pls help me :Xfunda

4 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Iti recomand cu incredere SYOSS! eu aveam parul vopsit cu L`oreal. era un fel de ciocolatiu-roscat (desi vroiam sa imi iasa un blond caramel) si peste m-am vopsit cu Syoss si mi-a iesit exact ce vroiam. Sunt culori foarte intense si nu este nici scumpa - pe vopseaua de la L`oreal am dat 40 lei si nu e buna de nimic iar pe cea de la Syoss am dat 13 lei si este minunata ( ca de altfel si toate produsele de hairstyle de la Syoss pe care le-am incercat).

| Baby a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar NU exista vopsea fara amoniac. Oricat s-ar lauda ei ca nu are pic de amoniac tu nu ai cum sa verifici asta si ii crezi pe cuvant. Dar sunt minciuni. Vopseaua nu e nociva pentru par. Eu ti-as recomanda de la Casting creme glosse.nu am folosit dar am auzit ca e buna. Eu nu m-am facut niciodata cu permananet si tin prea mult la parul meu ca sa o fac.:d
Si eu am saten inchis.:) dar imi place.:*
Sper ca te-am ajutat>:D<
Aaaa si alea de la Syoss au niste culori superbe:X
http://www.syoss.ro/index.php?id=154

| Blackwoman27 a răspuns:

Palette eu zic ca e bun tongue

La vara mea de 15 ani a mers a vrut un pic mai deschis si a incercat cu Palette

Pa, Pa!

| ZμZμ a răspuns:

Buna...Eu am parul saten inchis si mi am facut suvite cu palette si deja dupa 2 spalari s au dus suvitele...Asa ca o vopsea fara amoniac buna este cea de la Loncolor-Envogue.