| Inocenta510 a întrebat:

In legatura cu parul sanatos...As vrea sa-mi ziceti cele care aveti parul lung, ce mai faceti in afara de taierea varfurilor si alte tratamente... daca ma puteti ajuta.

Răspuns Câştigător
| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Eu cu parul meu lungnu fac decat sa imi tai varfurile din 3 in trei luni si creste, foloseste un sampon cu care te impaci cel mai bine si sa incerci atunci cand iti usuci parul cu feonul sa nu il tii aproape ca se va intampla ceva rau

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa aplici balsam pentu a il descurca si eu ti le recomand pe cele de la Gliss. Apoi foloseste o masca de par hidratanta ca si cea Placenta de la Kallos si un ulei de par, Glossy Restructural Cristal Fluid tot de la Kallos. De asemnea poti folosi ulei de ricin pentu radacin si ulei de masline pentu varfuri.

| Elena1234456 a răspuns:

Eu imi fac masti cu ulei de ricin, si parul meu devine moale si stralucitor!

| Reiikó a răspuns:

Eu atata fac si parul meu arata destul e bine...nu iti incarca parul cu multe produse deoarece se poate strica. Daca nu ai parul cu volum il poti spala de 2 ori cu sampon..eu asa zic

| LolaLollita a răspuns:

Imi fac de 1-2 ori pe saptamana masca de ulei de ricin.
Pentru spalat, folosesc Head&Shoulders Menthol si sampon pentru parul vopsit de la Kallos.
Mai am de la PlanetSpa un balsam/tratament pe care il folosesc.
Apoi aplic masca pentru par de la Kallos, diverse sortimente.
NU il frec niciodata cu prosopul, strica varfurile.
Cand ma usuc cu feohnul, folosesc tot de la Kallos ulei pentru par.
Am avut intr-un timp niste fiole cu ser pentru varfuri despicate, au fost minunate, insa le-am primit si nu am mai gasit.
Cam atat big grin

| xFakeSmilex a răspuns:

Pai este foarte important sa alegi un sampon si un balsam potrivit. Trebuie sa iti tai varfurile regulat. Si daca vrei poti folosi diferite masti pentru par.
Nu incerca sa il incarci de produse pentru ca este mai bine natural.

| danyshatAT a răspuns:

Ulei de ricinhappy aplical pe scalp apoi stai asa cu el 1 ora si dupa spalate pe parhappy

| andrrea0catalina a răspuns:

Tine-l impletit.happy