| cristine91 a întrebat:

In prezent folosesc placa Remington shine therapy, e buna dar m-am cam plictisit de ea si imi face cu ochiul placa de la rowenta respectissim liss si as vrea sa stiu daca se merita sa o schimb?

3 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Eu una tocmai mi-am achizitionat aceasta placa si sunt foarte multumita de ea. Are multe butoane, e tare inteligenta...iti poti seta tipul de par (deteriorat, fragil, sau normal) si iti indica ea temp optima, iti poti seta pentru ioni de la par cret, pana la par normal...deci are multe. Ce ma deranjeaza putin e banda de caucic, deoarece nu permite o alunecare usoara a parului, o ingreuneaza, presand parul cu scopul de a-l intinde perfect, deci nu te poti grabi cu aceasta placa. Si al doilea lucru care e incomod este incretitul. Buclele ies mai greu. Dar te obisnuiesti, garantat. Si eu am vrut initial sa imi iau Remington (deoarece si placa mea era tot Remington si imi placea), dar am observat ca Remington nu are Ionizare, iar aceasta are(plus multe alte setari, husa) ceea ce m-a determinat sa o iau. E f buna!

| LuvU4Ever a răspuns:

Placa Remington shine therapy este foarte buna, nu pot sa zic ca placa rowenta respectissim liss nu este buna. Le am pe amandoua. De fapt Remington shine therapy este a mea, si rowenta respectissim liss a surorii mele.
Te-as sfatui sa pastrezi placa Reminghton. Placa rowenta nu stiu cum sa zic, dar mi se pare ca arde sau ca toaca parul. Asta am observat. Ma rog. E alegerea ta. Dar eu te-as sfatui sa pastrezi placa Remington.

| cristine91 explică:

Mie si asa mi se pare ca arde....si ma gandeam ca placa Rowenta are optiunea pentru par deteriorat(damaged) si asa la descrierea ei parea ok.alte placi mai buna ca asta nu stii? eu o am de 3 ani si chiar simt ca parca nici efectul nu si-l mai face ca inainte