| francesca89 a întrebat:

In sfarsit m-am hotarat sa nu mai folosesc deloc placa de par, a trecut deja o luna, dar de atunci parca mai arse imi sunt varfurile si mi se incalceste foarte repede parul. ce as putea sa fac?

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

O mască naturală din ulei de măsline și ulei de ricin.
Va ajuta foarte mult la refacerea părului.
Încearcă să îți îndrepți părul cu ajutorul unei perii rotative și al unui feon.
Baftă!

| Adry05 a răspuns:

Buna!
1. Numai folosii placa!
2. In cazul in care nu folosesti, foloseste un balsam de par. Eu folosesc de la wash and go cu extract de musetel si este chiar foarte bun! Ai un par fin si varfurile se descurca mult mai usor. Si eu aveam o multime de probleme cu parul, il descurcam foarte greu inainte sa folosesc balsam, dupa n-am mai avut treaba. Si pentru varfurile arse, ai putea sa incerci o masca de regenerare a parului, si una hidratanta.
Succes!

| Lavinia218 a răspuns:

Balsam pentru par despicat! si trebuie sa iti mai tai din varfuri putin cate putin! incerca suplimentul pentru par si unghii - Alevia. la mine a dat rezultate nu imi ma cade, nu mi se mai incurca, imi creste mai repede, este mai stralucitor.

| melaniiie a răspuns:

Pai in primul rand, tunde-te! stiu ca e cam greu, am trecut si eu prin asta, dar e singurasolutie. la fiecare doua saptamani tunde-ti varfurile. Foloseste o masca de par cu albus de ou, 2 lingurite de ulei de maslin, 2 de ulei de ricin, cateva picaturi de zeama de lamaie si poti cauta la farmacie vitamina E uleioasa. Eu am ulei de ricin si vitamina E impreuna de la farmacie. Iti umezesti bine parul, pui amestecul, stai cu el 3-4 ore sau peste noapte. Apoi il speli bine, samponezi de 2-3 ori cu un sampon pentru par degradat. Eu recomand gerovital e super bun. iti recomand sa nu il usuci, sa renunti la orice implica caldura. Dar daca vrei neaparat sa il usuci foloseste spray termo protector. Eu folosesc tot de la gerovital si mi se pare super bun.