| 000b a întrebat:

Hey! nu mai folosesc placa de 1 luna,dar ink mai am varfurile arse putin, ce as putea folosi pentru a le reface, fara sa ma tund.si ce as putea folosi pentru am creste mai repede parul? mersi, funda

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Parul ars nu se reface, trebuie taiat daca vrei sa iti creasca mai repede

| 000b explică (pentru mona):

Si dupa ce il tund putin ce sa folosesc sa imi creasca mai repede?

| mona a răspuns (pentru 000b):

Ulei de ricin[ajuta la crestere]

| BiuL a răspuns:

Daca ai varfuri despicate singura solutie e taierea lor. In rest foloseste ulei de par, sunt de la diverse firme, hidratreaza foarte tare parul si arata si se simte mai sanatos. Pentru cresterea rapida foloseste uleiul de ricin.

| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de ricin nu face parul sa creasca mai repede, din contra daca iti dai cu ulei pe scalp, se ingrasa mai tare si incetineste cresterea parului(il folosesc de vreo 4 luni si nu imi mai cade parul pentru ca i-a intarit radacina, dar parul creste si mai incet ca inainte), nu stiu de unde a pornit mitul asta, dar e total gresit si nu ar mai trebui sa-l recomandati fratilor daca nu l-ati incercat.
Pentru cresterea parului nu exista practic tratamente, parul creste cam 1 cm pe luna si nu poti grabi lucrul asta, poate sa-ti speli parul mai rar, daca il speli zilnic sau la 2 zile se ingrasa foarte tare.
Cat despre varfurile despicate le poti masca doar cu un ulei(eu flosesc unul de la avon) si sa impiedici sa se despice de tot, dar nu le poti lipi niciodata pentru ca ele sunt deja distruse. Uleiul de argan e foarte bun pentru prevenirea despicarii la fel si serul acela de la avon dar foloseste-le dupa ce te tunzi si atunci se vor vedea rezultate.

| IsabelaIssa a răspuns:

Exista masca pentru varfuri, si sampoane pentru par degradat. Cauta la avon sau magazine de genul. Poti sa cauti si la farmacie, la plafar unde sunt naturale, din ierburi.

| Gabriella_Andreea_1993 a răspuns:

Pentru crestere rapida ai putea folosi ulei de ricin, iar pentru despicare am auzit ca exista produse de la gerovital, dar nu stiu sigur daca sunt bune pentru ca nu am incercat.
Cel mai sigur cred ca e, insa, sa iti tai varfurile fespicate.