| angelinaa a întrebat:

In ultima perioada imi cade parul extrem de mult...pana acum nu mi s-a mai intamplat, insa vroiam sa va intreb daca stiti vreo solutie pentru stoparea acestui lucru? eventual daca as putea face ceva sa fie mai des pentru ca mi sa rarit mult

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Bună.
Foloseşte uleiul de ricin, e una dintre cele mai bune metode, chiar te ajută mult. Îl găseşti la orice farmacie şi costă în jur de 4-5 lei.Se aplică la rădăcină şi la vârfuri(dacă le ai deteriorate sau despicate) cu câteva ore înainte de a te spăla pe cap, de preferat 3-4 ore. Pentru rezultate mai bune,foloseşte uleiul de ricin în combinaţie cu două gălbenuşuri de ou,zeama de la o lămâie,vitamina A, E. Ai grijă, uleiul de ricin închide culoarea părului.
Baftă şi numai bine!

2 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Mersi pentru apreciere, Angelina!

| MMihai a răspuns:

Te tunzi scurt, ca un băiat și vorbește și cu un medic.