| Jerrry a întrebat:

imi cade parul f tare sigh imi cadea f mult de obicei dar acum s-a rarit vizibil straight face mi-se vede scalpu`;-< trebuie sa ma duc la un dermatolog da pana ajung trebuie sa fac ceva :-s stiti vre`un tratament? :-s

p. s : mie imi cade parul din cauza vopselei, k ma vopseam prea des puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Melody a răspuns:

Masca cu ulei de ricin! Iti garantez ca funtioneaza. Dar trebuie sa fii perseverenta. Nu te astepta la minuni dupa prima aplicare.

5 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

De daca va trebuie vopseala asa se intampla!
Acum lasand gluma la o parte,incearca ceva natural nu are cum sa dea gres si nici rau sa iti faca,dar prima data trebuie sa renunti la a-ti vopsi parul,nu cred ca ai caruntit in cap!
Incearca sa folosesti urmatoarele ingredinete am auzit ca fac minuni :uleiul de ricin, vitamina A, vitamina C, oul si uleiul de masline.
Sau • patru linguri de ulei de masline

• doua oua intregi

Uleiul de masline intareste si hraneste firul de par, galbenusul ii da stralucire iar albusul impiedica ingrasarea rapida a parului. In functie de tipul de par pe care il aveti, puteti aplica masca o data pe saptamana (pentru parul gras) sau o data la doua saptamani (pentru cel uscat). Se lasa sa actioneze 40 minute timp in care va acoperiti capul cu o folie de plastic si pe deasupra puneti un prosop, dupa care spalati parul normal.

| istoleyourcandy a răspuns:

Samponul de urzica este bun happy.

| nesuferit a răspuns:

Daca te tunzi 0 iti creste mai des

| tzintar a răspuns:

Zeama in care ai fiert urzicile revigoreaza pielea capului si parul.

| Geo25girl a răspuns:

Pai ar trebui sa cauti la farmacie:ULEI DE ANGHINARE este foarte bun eu am parul lung lung datorita acestui cum sa zic eu acea zeama dar poti si sal tunzi casa iti creasca mai repede si nu te mai vopsi mereu asa ti se va strica parul chiar daca are o culoare frumoasa dar nu mai ai acel volum frumos! Sper ca te-am ajutat. Funda?